PET GODINA NAKON RAZORNOG POŽARA, SIMBOL PARIZA PONOVO ZRAČI DUHOVNOM SNAGOM: U povorci stotina vernika sa svećama, statua Device Marije vraćena u Notr Dam
U svečanoj procesiji kroz srce francuske prestonice, vernici su uz molitve ispratili povratak statue Device Marije u obnovljenu katedralu, čije je veličanstveno otvaranje zakazano za 7. i 8. decembar.
U tišini i molitvi, uz blagi sjaj stotina sveća koje su osvetljavale ulice Pariza, povorka vernika ispratila je povratak statue Device Marije i deteta u katedralu Notr Dam. Ovaj dirljiv događaj simbolizuje ne samo obnovu jedne od najslavnijih svetinja sveta, već i povratak nade i vere u srca miliona ljudi.
Statua, koja je poslednjih pet godina bila smeštena u obližnjoj crkvi nakon razornog požara 2019. godine, vraćena je u katedralu u svečanoj procesiji predvođenoj pariskim nadbiskupom Loranom Ulrihom. Nadbiskup je blagoslovio statuu tokom povorke, dok su vernici pevali himne i molili se, prožeti duhovnim uzdizanjem ovog svetog trenutka. Podnožje statue, ukrašeno belim cvećem, predstavljalo je simbol čistote i obnove, dok je tiha molitva prožimala vazduh Pariza.
Čile je, inače, konzervativna zemlja sa dugom katoličkom tradicijom u kojoj katolička crkva igra značajnu ulogu i gde se oko polovina stanovništva izjašnjavaju kao katolici.
Radovi na obnovi čuvene katedrale Notr Dam u Parizu trajali su pet godina i koštali stotine miliona evra. U procesu restauracije učestvovalo je oko 250 kompanija i nekoliko stotina stručnjaka iz različitih oblasti.
Čile je, inače, konzervativna zemlja sa dugom katoličkom tradicijom u kojoj katolička crkva igra značajnu ulogu i gde se oko polovina stanovništva izjašnjavaju kao katolici.
U manastiru Rakovica, među molitvama i dečjim glasovima, odata je počast arhijereju čije je ime simbol smirenja, ljubavi i vere, i čije duhovno nasleđe nastavlja da živi među onima koji se nisu ni rodili kada se on upokojio.
U manastiru Rakovica, na parastosu patrijarhu Pavlu, episkop Tihon podsetio je na duhovnu snagu i jevanđeoske pouke velikog arhijereja, čije nasleđe i dalje vodi narod kroz izazovna vremena.
Korišćenjem nove tehnologije bazilika Svetog Petra, koja je jedan od simbola Svete Stolice, biće predstavljena vernicima čitavog sveta korišćenjem modernih dostignuća.
U istočnom delu Ugande, radikalni pripadnici islamske zajednice izvršili su stravičan zločin nad sveštenikom, negovom ženom i dve ćerke, nakon što je on trojicu muslimana preobratio u hrišćanstvo, posvedočio je brat ubijenog, Džejms Tusubira.
Koledž u Melburnu, koji je osnovala Metodistička crkva, suočava se s osudama zbog zabrane hrišćanskih obeležja uz obrazloženje da "narušavaju ugled" škole, dok su simboli subkultura i LGBT motiva i dalje dozvoljeni.