shutterstock.comPanoramski pogled sa vrata crkve takođe ne šteti iskustvu.
Crkva ima kupolasti krov i osam strana koje simbolizuju Isusovo vaskrsenje "nakon osam dana".
Crkva Valadier, ili "Il Tempio del Valadier", je savršeno osmostranični objekat izgrađen unutar pećine u Italiji. Naručio ju je papa Leo 12. u 19. veku, a smeštena je između planine i bujne šume Monte Frasasi u parku Gola Rosa. Crkva ima kupolasti krov i osam strana.
Izgrađena je od travertinskog mermera, u neoklasičnom stilu. Hram je nadvišen velikom kupolom prekrivenom olovom, tamnije boje, dovoljno visokom da dodirne stenu iznad.
shutterstock.com
Poseta crkvi je popularan jednodnevni izlet, jer spaja istoriju, kulturu i prirodnu lepotu.
Vekovima je ovo misteriozno i fascinantno mesto bilo utočište za lokalno stanovništvo, koje je tražilo sigurno skrovište od pljačke, a potom je postalo mesto hodočašća za katolike koji traže oprost.
Danas je poznata kao "Zaklon i utočište grešnika". Po ulasku u crkvu nailazite na divnu prostoriju ukrašenu elegantnim oltarom od alabastera, a slabo svetlo čini okruženje prigušenim i mističnim. Pa tako ovaj senovit prostor menja svoj izgled, ličeći na uzvišeno tajno mesto, koje samo odabrani mogu videti.
U centru oltara stoji skulptura Bogorodice sa detetom, prelepa kopija, jer se original majstora Antonija Kanovija čuva u Muzeju Genga.
Elegancija i oštar kamen
shutterstock.com
Panoramski pogled sa vrata crkve takođe ne šteti iskustvu.
Izgrađena 1828. godine od strane arhitekte Đuzepea Valadijera, elegantna neoklasična crkva u oštroj je suprotnosti sa grubim zidovima okolne pećine.
Kako bi došli do svetinje posetioci se suočavaju sa prilično strmim usponom. Uzbrdica je duga 800 metara, ali njom mogu da putuju i deca, sa kolicima i ljubitelji bicikala. Kada stignete do vrha, prolazite kroz veliku kapiju iza koje je prizor koji oduzima dah.
Pored crkve Valadier uzdiže se Santa Maria Infra Saksaa, rezidencija benediktinskih monahinja koje su od 1029. godine živela na obližnjoj planini.
Poseta crkvi je popularan jednodnevni izlet, jer spaja istoriju, kulturu i prirodnu lepotu. Panoramski pogled sa vrata crkve takođe doprinosi neverovatnom iskustvu.
Više puta u istoriji je bilo težnji za približavanjem i rešavanjem podela, ali one praktično i danas postoje, a ponovna unija nikada nije uspostavljna.
Manastir Svete Paraskeve na Hvaru, osnovan 1561. godine, bio je važna pravoslavna svetinja, koja je kroz vekove pretrpela različite promene, vlasti i nacionalizaciju posle Drugog svetskog rata.
U Hramu Vaskrsenja raspravljalo se o ograničenju pristupa hodočasnicima tokom silaska Svetog Ognja, kadrovskim promenama na svetim mestima i sve većim izazovima koje donosi rat u Svetoj zemlji.
Kako je naglasio, to se pre svega može postići ulaganjem u porodicu, zasnovanu na stabilnoj zajednici između muškarca i žene, "malo, ali pravo društvo, a pre svega građansko društvo".
Eparhija budimljansko-nikšićka uzdignuta na status Mitropolije budimljansko-nikšićke i tu odluku je donio Sabor Srpske pravoslavne crkve na redovnom majskom zasedanju.
Otkrijte kako se priprema ovo starinsko jelo koje je generacijama krasilo trpeze prizrenskih domaćinstava – jednostavni sastojci, bogat ukus i sećanja koja ne blede.
U vreme strogog posta često ponestane ideja za ukusne obroke na vodi. Donosimo autentičan recept za paštetu od belog pasulja – kremastu, zasitnu i punu ukusa!
Uoči druge godišnjice od tragedije koja je odnela 57 života, otac Hristodulos Papaioanu kaže da je kroz ovaj neverojatan gubitak pronašao snagu da se nosi s patnjom.
Ne morate se odricati bogatih ukusa ni tokom posta – kombinacija crvenog pasulja, prepečenih oraha i začina trpezu će učiniti bogatom vitaminima i vlaknima.
Galileo je svojim teleskopskim promatranjima, poput faza Venere i Jupiterovih meseca, pružio snažne dokaze u prilog kopernikanskoj teoriji koja je tvrdila da se Zemlja i ostale planete okreću oko Sunca.
Italijanka Đizel Kardija koristila je verske simbole kako bi privukla mase i prikupila donacije, ali sada se suočava sa ozbiljnim optužbama nakon što je DNK test otkrio šokantne činjenice.
Otac Natal Santonosito (61) paroh crkve San Cesarea, jugoistočno od Rima, bio je pod istragom nakon što je postavio nekoliko video snimaka na internetu u kojima je rekao da papa Franja nikada nije bio papa.
Kako je naglasio, to se pre svega može postići ulaganjem u porodicu, zasnovanu na stabilnoj zajednici između muškarca i žene, "malo, ali pravo društvo, a pre svega građansko društvo".
U nedelju je telefonom razgovarao sa predsednikom Ukrajine Volodimirom Zelenskim i pomenuo „patnju voljenog ukrajinskog naroda“ u svom prvom nedeljnom blagoslovu na Trgu Svetog Petra.
Njegove duhovite opaske, britke dosetke i nenametljive poruke, izrečene s blagim osmehom i dubokom verom, ostale su zapamćene i prepričavaju se i danas. i.
Tokom posete manastiru u Suroti, Elena Georgiadou zabeležila je neobjašnjivu svetlost iznad groba jednog od najvoljenijih svetitelja našeg vremena. Njena objava na društvenoj mreži rasplamsala je veru i izazvala snažne emocije među pravoslavnim vernicima.