Ovogodišnje Gremi nagrade uručene su 3. februara u Los Anđelesu, a nagradu za album godine dobila je pevačica Bijonse za "Cowboy Carter".
Za najbolji pop album Gremi je dobila Sabrina Karpenter za "Short n' Sweet". Ova mlada MTV zvezda koja ima 25 godina, javnosti je ranije predstavila muzički video snimljen u crkvi, u kom igra u kratkoj crnoj providnoj haljini okružena pastelnim sanducima.
PROČITAJTE JOŠ...NEVIĐENO SKRNAVLJENJE CRKVE U GNJILANU: Polugola Albanka, sa demonskim detaljima na sebi, ušla u srpsku svetinju i uradila neshvatljivu stvar
Tokom spota, takođe, veselo preskače mrtve momke, čijom krvlju je ranije isprskana dok ih je gledala u samrtnoj borbi.
Pop pevačica Sabrina Karpenter koristila je rimokatoličku crkvu u Bruklinu, Amerika, kao pozadinu za deo svog muzičkog videa, u kojem je plesala pored pastelnih kovčega, što je izazvalo reakciju crkvenih vlasti.
Nakon objavljivanja videa pastor crkve, monsinjor Džejmi Džiganijelo, smenjen je sa svojih administrativnih dužnosti, a biskup Robert Brennan je održao misu pomirenja kako bi „vratio svetost crkve“.
U video-snimku, Karpenter je prikazana kako pleše u crkvi u kratkoj haljini sa crnim velom na glavi, a scena s kovčezima izazvala je kontroverze.
Iz crkve je saopšteno da nisu poštovane odgovarajuće procedure za odobrenje snimanja, te da su "zgroženi" događajem.
Džiganijelo je u postu na Fejsbuku objasnio da je dozvolio snimanje jer je verovao da nije bilo ničega neprikladnog, te da nije bio prisutan tokom snimanja. Video je od objave pregledan 115 miliona puta, a simbolično je objavljen na praznik Noć veštica.
Sabrina Karpenter je branila svoj muzički video, rekavši za Variety: "Imali smo odobrenje unapred," i dodala, "A Isus je bio stolar."
U ovoj rečenici, "stolar" nije fraza, već doslovno značenje. Sabrina Karpenter koristi igru reči, jer je "carpenter" (stolar) doslovno značenje njenog prezimena.
Svetinja pod Kozarom je poznata po tri znamenitosti: Jevanđelju, kamenu temeljcu i zvonu.
U crkvi preuzetoj od kanonske Ukrajinske pravoslavne crkve, bogoslužbeni tekstovi sa imenom Hrista i svetitelja osvanuli su u toaletu, dok nadležni pokušavaju da negiraju umešanost u ovaj sramotni čin.
Zgrada u neogotičkom stilu je samo nekoliko godina korišćena kao crkva, pa je kasnije preuređena u školu za devojčice.
Hira Anvar platila je životom cenu koju je njena porodica smatrala „sramotom“ zbog izražavanja na društvenim mrežama. Ubistvo je samo jedan u nizu slučajeva nasilja nad ženama u društvu gde se čast povezuje sa kontrolom.