Kevin MekDonald, pastor koji je svojevremeno vodio zajednicu vernika i osnovao više od 15 crkava, uhapšen je zajedno sa saučesnicom zbog sumnje da je opljačkao banku u Alabami. Njegova priča o preobraćenju sada dobija potpuno novu dimenziju.
Nekadašnji glavni pastor crkve Landmark u Feniks Sitiju, Alabama, i osnivač više crkava, Kevin MekDonald, nalazi se u zatvoru okruga Rasel nakon što je prošlog meseca uhapšen u vezi s oružanom pljačkom banke u kojoj je učestvovao zajedno sa ženskom osobom.
Predstavnik suda okruga Rasel potvrdio je za hrišćanski portal "Christian Post" da je 40-godišnji Kevin Robert MekDonald, bivši glavni pastor crkve Landmark, i dalje u pritvoru nakon hapšenja 27. decembra 2024. godine, zbog oružane pljačke banke "Phenix City Girard Bank".
Prema izveštaju lokalnih vlasti, MekDonald je ušao u banku sa pištoljem, zatražio novac i potom pobegao s neodređenim iznosom. U incidentu nije bilo povređenih, a MekDonald je uhapšen u Kolumbusu i optužen za pljačku prvog stepena. Do sada nije uspeo da položi kauciju od 100.000 dolara.
Policija je takođe uhapsila Lindsaj Daru Dženkins u vezi s ovom pljačkom, prenosi CNAW2 News. Ona je optužena za pljačku prvog stepena, ali je uspela da položi kauciju i bude puštena na slobodu, navodi sud okruga Rasel.
Pokušaji novinara da kontaktiraju crkvu Landmark u vezi s ovim događajem ostali su bez odgovora. Međutim, keširana verzija profila MekDonalda na sajtu crkve otkriva da su on i njegova supruga Dženifer postali vernici u januaru 2009. godine i da su poslednjih 15 godina posvetili širenju Božje reči.
Printscreen/Facebook/Landmark Church-Phenix City
Kevin MekDonald
Kevin je rukopoložen na Nazarenskom biblijskom koledžu, što ukazuje da je pripadao Crkvi Nazarena, koja je deo protestantske hrišćanske denominacije. Kasnije je postao pastor Evanđelističke crkve.
Služio je kao pastor u crkvama u Kaliforniji, Severnoj Karolini, Kanzasu i Mizuriju i osnovao više od 15 novih crkava tokom svoje službe,“ navodi se u njegovom profilu, koji ističe da je otac troje dece.
Kevinova strast za propovedanjem i životom u zajednici s Božjim narodom omogućila mu je da povede hiljade ljudi ka Hristu i krsti više od 600 osoba u poslednjih 15 godina.
Pre nego što je spoznao Boga i krenuo putem vere, MekDonald je bio, kako je sam opisao u intervjuu za Citizen of East Alabama 2021. godine, „teški zavisnik od droge.“
- Pre nego što sam postao vernik, bio sam potpuno izgubljen. Bio sam zavistan od droge, alkohola i mnogih drugih loših stvari. Kada sam došao Hristu, sve se promenilo - rekao je MekDonald ranije u jednom od svojih intervjua i dodao:
- Spasao me je – moj brak, moj život i sve što me okružuje. Bio sam toliko oduševljen onim što je Isus uradio za mene da sam želeo ostatak svog života da posvetim širenju ove divne Radosne vesti.
U video-snimku objavljenom 2022. godine na Fejsbuk stranici crkve, MekDonald je podelio da ga je čovek, koji je došao na njegova vrata s Jevanđeljem, uveo u veru i da je on jednostavno „zakoračio u veru.“
Sveti Teofan upućuje na to da i današnji ljudi, poput nevernika svih vrsta, često grade sisteme verovanja zasnovane na izmišljenim teorijama, koje se smatraju nepobitnim. On se posebno osvrće na savremene teorije o postanku sveta, koje su, prema njegovom mišljenju, slične snovima ili izmišljenim pričama. Umesto da se upuštamo u opovrgavanje svake pojedinosti ovih teorija, potrebno je samo reći da su one "san", jer su sve njihove temelje i zaključci zapravo ništavni i nesposobni da izdrže ozbiljan razmatranje.
Sveti Teofan upozorava da "sve teče ka svome kraju" i ističe da živimo u svetu u kojem ništa nije stalno. Čovek, u svom trudu za sticanje materijalnih dobara i postizanje spoljašnje sigurnosti, često postaje zaslepljen i zaboravlja da je pravi cilj duhovni rast i spasenje, a ne spoljašnji uspeh. On poziva verne da se uzdaju u Boga i ne slede privremene vrednosti. Sveti Teofan nam poručuje da molimo Gospoda da nam otvori oči, da vidimo istinu o svetu i o sebi, kako bismo razumeli prolaznost svega i okrenuli se onome što je večito i nepromenljivo.
Sveti Teofan ističe da su upravo prekomerni užici i zabrinutost za svetovne stvari najveći neprijatelji molitve, jer nas odvode od unutrašnje pažnje i pripravnosti za susret sa Gospodom. Gospod nas poziva da budemo budni i da molitvom čuvamo svoja srca, jer, kako svetac kaže, poslednji dan sveta ili našeg života dolazi iznenada, kao lopov. Stoga, treba da živimo sa stalnim oprezom, ne dozvoljavajući da brige i telesni užici preplave naš duh. On ne zabranjuje rad, hranu i vino, ali nas savetuje da sve to činimo sa umerenošću, čuvajući slobodu srca od težine i vezanosti za materijalno.
Ova lepa slika porodične sloge, gde se tri brata ne samo okupljaju, već i pojedinačno domaćinski dočekuju goste, govori o snazi tradicije i zajedništva.
U hramu Svetog proroka Ilije odjekivale su molitve nade i smirenja koje je predvodio episkop londonski i velikobritansko-irski Nektarije, donoseći utehu vernicima uzdrmanim zločinima koji su, u praznične dane, potresli čitavo naselje.
Na svakoj trpezi koja se postavlja uz molitvu i zahvalnost, ova bogata salata u obliku torte donosi ne samo raskoš ukusa, već i poruku zajedništva – jer kada se jede u ime Gospoda, i najjednostavniji sastojci postaju blagoslov.
U vreme strogog posta često ponestane ideja za ukusne obroke na vodi. Donosimo autentičan recept za paštetu od belog pasulja – kremastu, zasitnu i punu ukusa!
Uoči druge godišnjice od tragedije koja je odnela 57 života, otac Hristodulos Papaioanu kaže da je kroz ovaj neverojatan gubitak pronašao snagu da se nosi s patnjom.
Ne morate se odricati bogatih ukusa ni tokom posta – kombinacija crvenog pasulja, prepečenih oraha i začina trpezu će učiniti bogatom vitaminima i vlaknima.
Uvođenje obaveznog ličnog broja u Grčkoj izazvalo je burnu reakciju monaške zajednice sa Atosa, koja upozorava da bi digitalno povezivanje podataka svakog građanina moglo ugroziti versku slobodu i privatnost.
Njeno poslednje pojavljivanje u Novom zavetu beleži se na dan Pedesetnice, kada je bila među apostolima prilikom silaska Duha Svetoga – događaja koji se smatra rođenjem hrišćanske crkve.
Kada prestane nadmetanje, rađa se prostor za tišinu, pokajanje i istinsku radost. Ne u tome da budemo iznad drugih, već u tome da budemo u miru sa sobom.
U svojoj knjizi „Misli za svaki dan u godini“, Sveti Teofan Zatvornik u utorak treće sedmice po Vaskrsu ukazuje da vera koja se oslanja na ljudsku pamet, a ne na Božiju istinu, vodi u jeres, obmanu i propast – i pojedinca i zajednice.
U hramu Svetog proroka Ilije odjekivale su molitve nade i smirenja koje je predvodio episkop londonski i velikobritansko-irski Nektarije, donoseći utehu vernicima uzdrmanim zločinima koji su, u praznične dane, potresli čitavo naselje.
U svojoj knjizi „Misli za svaki dan u godini“, Sveti Teofan Zatvornik u utorak treće sedmice po Vaskrsu ukazuje da vera koja se oslanja na ljudsku pamet, a ne na Božiju istinu, vodi u jeres, obmanu i propast – i pojedinca i zajednice.
U vremenu kada turizam potiskuje duhovnost, jedan pravoslavni monah postao je stub zajednice – simbol nade i utehe za meštane, turiste i hodočasnike koji svakodnevno dolaze do ove bele svetinje između neba i mora.