Sujeta, kao osobina koja je duboko ukorenjena u ljudskoj prirodi, može biti jedan od najopasnijih faktora koji oblikuju naš svakodnevni život, ponašanje i međuljudske odnose. Iako je prisutna u različitim oblicima u svim društvenim grupama, njena destruktivna snaga se naročito ogleda u tome što ne samo da uništava unutrašnji mir i sreću pojedinca, već može izazvati i ozbiljne posledice po njegove međuljudske odnose, karijeru i zdravlje.
U pravoslavlju, sujeta se vidi kao jedna od glavnih prepreka na putu duhovnog napretka i bliskosti sa Bogom. U učenjima pravoslavlja, skromnost i poniznost se smatraju vrlinama koje su suprotnost sujeti. Pravoslavni svetitelji i učitelji često upozoravaju da je sujeta "korena svih grehova"
Sveti Grigorije Bogoslov je upozoravao kako sujeta "ubija" čoveka.
"Ljudima je sujeta velika prepreka ka vrlini,prazna slava grabi proste, a koji ište praznu slavu iznutra je ispražnjen od svake vrline".
Ne negirajući da je bilo svetaca i proroka kojima je kroz snove Bog objavljavao svoju volju, otac Aleksandar naglašava da je to baš retko.
Četrdesetodnevni parastos, objasnio je sveštenik, mora se obaviti tačno u onaj dan kada izlazi 40 dana.
Muškarac mora da raste na intelektualnom nivou, u obrazovnom novou, u umetničkom novou, u svakom smislu da raste. Da dođe kući i kaže: "Znaš šta sam shvatio"? I da nauči svoju ženu, kaže otac Predrag.
Igra omogućava deci da istražuju svet oko sebe, uče o pravilima, razvijaju kreativnost i stvaralački potencijal.