Projekat je započet 2019. godine i nije trebalo da bude objavljen pre papine smrti, ali je datum objave pomeren kako bi se uskladio sa godinom jubileja.
"Svi u Crkvi su pozvani, uključujući ljude koji su razvedeni, uključujući ljude koji su homoseksualci, uključujući ljude koji su transrodni", piše papa Franja u svojoj novoj knjizi "Nada". Knjiga, koja ima oko 300 stranica, napisana je u saradnji sa italijanskim izdavačem Karlom Musom i objavljena je na engleskom jeziku u utorak.
Projekat je započet 2019. godine i nije trebalo da bude objavljen pre papine smrti, ali je datum objave pomeren kako bi se uskladio sa godinom jubileja. Iako knjiga sadrži mnoge anegdote iz papinog ličnog života, neki recenzenti su primetili da ona nudi malo uvida u odluke koje je papa doneo kasnije, kao poglavar Crkve.
Komentari koji se eksplicitno odnose na ulogu LGBTQ osoba u Crkvi nalaze se na nekoliko stranica, a veći deo ovog materijala deluje kao da je preuzet iz prethodnih papinih izjava ili komentara. Međutim, u celini gledano, oni su potvrda papinih napora da učini Crkvu prijemčivijom za LGBTQ osobe, čak i unutar okvira crkvenog učenja o polu i seksualnosti.
Rompler, ključna ličnost u ekstremističkom kultu, pobegao je iz Izraela nakon optužnice i potražio utočište u sekti, gde već godinama živi većina članova kulta
Sultanijina darežljivost, legende o izgubljenom blagu i vekovna lepota čine Sultan Validinu džamiju u Sjenici jednim od najvažnijih spomenika islamske arhitekture u regionu.
Videdo na kojem poslanica vladajuće partije Ajlin Keskin ljubi ruku predsedniku dok prima pomoć za dete, izazvao je podele u javnosti i otvorio debatu o granicama poštovanja, islamskom učenju, tradiciji i političkoj lojalnosti u savremenom društvu.
Zbog ovih čudotvornih lanaca crkva se bila nadaleko pročula, pa su „pod te sindžire da nađu spasa" u nju dolazili ne samo lokalni Grci, Turci i Srbi već i nevoljnici čak iz Persije i Egipta.
Od neobičnih fresaka Presvete Bogorodice sa krilima i Svetog Hristofora sa psećom glavom, do čudesnih isceljenja i manastirskih proizvoda – otac Teofil za portal religija.rs otkriva tajne ovog duhovnog bisera.
Manastir je podignut između 548. i 565. godine, a pod upravom autonomne Sinajske crkve, koja je sastavni deo šire Grčke pravoslavne crkve. Nalazi se na listi Svetske baštine Uneska od 2002. godine.
Mitropolija crnogorsko-primorska najoštrije je reagovala na slučaj koji je pogodio protojereja Mijajla Backovića, ističući da je reč o anticrkvenom činu i pozivajući državne i lokalne vlasti da preduzmu sve mere kako bi se počinioci ovog gnusnog dela identifikovali i sankcionisali.
Molitva nije samo izgovaranje reči, već neprekidni dijalog sa Bogom. Sveti Teofan Zatvornik otkriva kako da je doživimo srcem, pronađemo unutrašnji mir i ostvarimo dublju povezanost sa Gospodom