Vlasnik ove zgrade dobio je viziju da izgradi kuću molitve za sve narode sa sedam spratova, pri čemu svaki sprat priča posebnu priču i ima svoju simboliku.
Smeštena u bujnom pejzažu Centralne Jave, Bukit Rhema Gereja Merpati Putih, poznata i kao Crkva u obliku pileta, predstavlja izvanredno svedočanstvo vere i kreativnosti. Crkva, dizajnirana u obliku džinovske ptice nalik piletu, pruža posetiocima jedinstveno iskustvo, čineći je jednom od najfotografisanijih znamenitosti u regionu. Pored neobične arhitekture, Bukit Rhema nudi zadivljujući panoramski pogled na okolna brda i veličanstveni hram Borobudur, koji se nalazi na Uneskvoj listi svetske baštine i privlači turiste iz celog sveta.
Schutterstock/NVIONA
Dok se penjete ka crkvi, blagi zvuci prirode prate vas, dodatno pojačavajući duhovnu atmosferu ovog mesta. Unutrašnjost je ukrašena prelepim muralima i verskim simbolima koji odražavaju lokalnu kulturu i umetnički izraz, pozivajući na kontemplaciju i mir. Ovo mesto ne služi samo kao bogomolja, već i kao istorijska znamenitost, pružajući uvid u vrednosti i uverenja lokalne zajednice.
Izgradnja ove građevine je počela 1990. godine, a po prvim planovima ona je trebalo da ima oblik goluba. Međutim, kako je izgradnja napredovala tako je i ovo zdanje poprimilo oblik kokoške, pa otuda i ovakav naziv "Kokošija crkva".
Izumitelj je Danijel Alamasdža (67) koji je želeo da ovo bude hram čija su vrata otvorena pripadnicima različitih religija - hrišćanima, muslimanima, budistima...
Crkva je otvorena svakog dana od šest ujutro do sedam uveče, nudeći dovoljno vremena posetiocima da se u potpunosti prepuste njenoj lepoti i tišini. Poseta Bukit Rhema crkvi nije samo duhovno putovanje - to je istraživanje umetnosti, prirode i istorije, što je čini savršenom destinacijom za turiste koji žele dublju povezanost sa suštinom Centralne Jave.
Šta sve možete videti u crkvi
Schutterstock/NVIONA
Verski turizam
U podrumu zgrade nalaze se posebne prostorije za molitvu, otvorene za sve vere, jer je ovo mesto zamišljeno kao „kuća molitve za sve narode“.
Prirodni turizam
Poznat je kao jedno od najlepših mesta za gledanje izlaska sunca. Pogled uključuje okolne planine kao što su Sumbing, Merbabu i Merapi.
Edukativni turizam
Na svakom spratu zgrade nalaze se murali sa različitim temama: od borbe protiv droge, preko životnih pouka, do patriotizma.
Kulturni i kulinarski turizam
Tu je i lokalni kafić „Kedai Rakyat W’Dank“ s prelepim pogledom i lokalnim specijalitetima, uključujući tradicionalnu kasavu sa čili sosom (Latela Gombong Kasava) koju posetioci dobijaju besplatno uz ulaznicu.
Nakon cenzurisanja božićnih čestitki i dekoracija, još jedan veliki hrišćanski praznik postaje meta političke korektnosti – britanska škola otkazala proslavu praznika Vaskrsenja Hristovog, dok se širom Evrope beleže slični slučajevi potiskivanja hrišćanskih tradicija pod plaštom neutralnosti.
Istraživački centar Pew objavio je da najveći pad beleže hrišćanstvo i budizam, dok raste broj onih koji se više ne prepoznaju ni u jednoj religiji. U nekim zemljama, odnos novih i bivših vernika postaje dramatično neuravnotežen.
Na taj način će se obogatiti postojeći sportsko-rekreativni i turistički sadržaji i povećati ekonomska i ekološka konkurentnost opštine na turističkoj mapi Srbije.
Kardinali Katoličke crkve, koji se ove sedmice okupljaju kako bi razgovarali o pitanjima koja se tiču globalne crkve pre nego što počne glasanje za novog papu, diskutovali su o Bečuovom slučaju.
U pravoslavlju, spoljašnji izgled vernika, uključujući i frizuru, ne smatra se presudnim za duhovno spasenje, ali se, ipak, posmatra u svetlu simbolike, skromnosti i poštovanja određenog reda.
Vlasnik ove zgrade dobio je viziju da izgradi kuću molitve za sve narode sa sedam spratova, pri čemu svaki sprat priča posebnu priču i ima svoju simboliku.
U vreme strogog posta često ponestane ideja za ukusne obroke na vodi. Donosimo autentičan recept za paštetu od belog pasulja – kremastu, zasitnu i punu ukusa!
Uoči druge godišnjice od tragedije koja je odnela 57 života, otac Hristodulos Papaioanu kaže da je kroz ovaj neverojatan gubitak pronašao snagu da se nosi s patnjom.
Ne morate se odricati bogatih ukusa ni tokom posta – kombinacija crvenog pasulja, prepečenih oraha i začina trpezu će učiniti bogatom vitaminima i vlaknima.
Uvođenje obaveznog ličnog broja u Grčkoj izazvalo je burnu reakciju monaške zajednice sa Atosa, koja upozorava da bi digitalno povezivanje podataka svakog građanina moglo ugroziti versku slobodu i privatnost.
Protojerej Georgije je istakao da, na osnovu njegove pastirske prakse, uticaju magije i, uopšteno, đavoimanosti, može biti podvrgnut svaki čovek, a u posebnim slučajevima čak i svešteno lice, ukoliko to Gospod dopusti…
Na taj način će se obogatiti postojeći sportsko-rekreativni i turistički sadržaji i povećati ekonomska i ekološka konkurentnost opštine na turističkoj mapi Srbije.
Sveštenstvo je odmah reagovalo i ceo slučaj je preuzela policija, a kako smo prvi objavili snimak pljačke, čitaocima je tako na uvid pružen video zapis pomenutog nedela.
Prema lokalnom predanju, Sveti Rafail, Sveti Nikola i Sveta Irina i danas čine čuda. Verujući svedoče da im se svetitelji javljaju u vidu monaha ili prosjaka, ohrabruju ih i upućuju da dođu u manastir na poklonjenje.
Mnoga deca u Beogradu, Nišu ili Novom Sadu nisu čula za Deževu i Miščiće. Vode ih na ekskurzije u Grčku i Tursku, a zaobilaze postojbinu Stefana Nemanje i Svetog Save, kazuje penzionisani profesor Mirko Popovac, koji svakodnevno prolazi pored ostataka Saborne crkve Nemanjića.
Na taj način će se obogatiti postojeći sportsko-rekreativni i turistički sadržaji i povećati ekonomska i ekološka konkurentnost opštine na turističkoj mapi Srbije.
Na mestu gde je hrana tiha molitva i dar Božiji, nastao je recept za obrok-salatu od pasulja crnog oka, komorača i avokada - laganu, posnu i prožetu smirenjem koje oplemenjuje svakodnevnu trpezu.
U prisustvu episkopa Metodija i brojnih vernika, četiri iskušenice dobile su nova monaška imena i postale deo nebeske zajednice, svedočanstvo da Crkva diše punim dahom i u našem vremenu.
Arhimandrit Srpske pravoslavne crkve Vasilije Kostić objašnjava zašto porodični ručak nije samo obrok, već temelj vaspitanja – i kako se u toj tihoj svakodnevici gradi ili ruši autoritet oca, toplina majke i snaga deteta.